Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Valdymas

 

 NRMLLA VALDYBA


Asociacijos valdybos pirmininkė Vilija Butkuvienė,

Klaipėdos rajono laikraščio “Banga” redaktorė
Tel: +370 698 06164
El.paštas:  
editor@gargzdai.lt

 

Asociacijos valdybos pirmininkės pavaduotojas  Alvydas Balčiūnas,

Mažeikių rajono laikraščio Santarvė“ leidėjas
Tel: +370 698 01471
El.paštas:
alv.balciunas@gmail.com


Asociacijos valdybos pirmininkės pavaduotoja Ramutė Šimukauskaitė,

Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė
Tel: +370 687 39762
El.paštas:
ramute@gyvenimas.info


NARIAI:


Vitalija Vitkauskienė,
Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“ leidėja
Tel: +370 687 18246
El.paštas:
vit.vitalija@gmail.com


Deividas Ridikas,
Utenos rajono laikraščio „Utenos diena“ direktorius 
Tel: +370 657 67375  
El.paštas:
deividas@utenosdiena.lt


Dangyra Apanavičienė,

Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“redaktorė
Tel: +370 699 46962
El.paštas:
dangyra@santaka.info


Angelė Bartaševičienė

Šilalės rajono laikraščio „Šilalės artojas“ direktorė
Tel: +370 605 19407
El.paštas:
artojoredakcija@gmail.com


 


 

Patvirtinta visuotiniame asociacijos narių susirinkime 2019m. balandžio 26 dieną.


  

 
 


 

 

 


 

 Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.