Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalPrezidentūroje – susitikimas su regioninės žiniasklaidos vadovais

2013-01-14

    Praėjusią savaitę sostinės S. Daukanto aikštės rūmuose įvyko regioninės žiniasklaidos leidėjų, redaktorių susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Bendraudama su žiniasklaidos atstovais, Prezidentė apžvelgė dabartinę mūsų valstybės situaciją tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

    Padėtis šalies viduje vertintina su tam tikru santūriu optimizmu. Jam pagrindą duoda ekonomikos augimas, tiesa, gana kuklus. Optimistiškai nuteikia ir tai, kad šalyje stabilizavosi nedarbas. Jeigu šį stabilizavimą seks nedarbo mažėjimas, atsiras dar tvirtesnis pagrindas optimistinėms ekonomikos augimo prognozėms. Šis augimas bus nuoseklesnis, jeigu jam daugiau įtakos galėtų turėti vietos savivalda, patys žmonės. Jeigu padidėtų žmonių pasitikėjimas valdžia. Siekiant šių tikslų svarus indėlis būtų seniūnų galių stiprinimas.
    Prezidentei didelį susirūpinimą kelia Lietuvos žmonių emigracija, gerokai praretinusi šalies gyventojų skaičių. Ypač – jaunimo emigracija. Kartu su jaunimu iš šalies išplaukia jos gyvybingiausios, perspektyviausios jėgos. Tačiau tos jėgos anaiptol ne visada užsienyje suranda geriausią pritaikymą. Žiniasklaidai tenka ne paskutinis vaidmuo, parodant jaunimui posakio „Ten gera, kur mūsų nėra“ prasmę šiandieniniame pasaulyje.
    Mūsų valstybės vystymuisi, jos ekonomikai didelę įtaką daro ir išoriniai eurozonos veiksniai. Šiuo metu vienas svarbiausių uždavinių, kurį tenka spręsti mūsų šaliai – įsijungimas į europinę energetikos strategiją. Energetiniai projektai ir jų įgyvendinimas turi būti visų politinių jėgų susitarimo – nacionalinio susitarimo objektas. Be abejo, stiprinant energetinę šalies nepriklausomybę, tenka galvoti ir apie alternatyvius energijos šaltinius. Tačiau tai neturėtų būti daroma, negalvojant apie kainą. Energetika turi būti konkurencinga.
    Šie metai šaliai ypatingai svarbūs, nes antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai. O kitais – 2014 metais – vyks Europos Sąjungos Parlamento rinkimai. Taigi visas šis laikotarpis pareikalaus iš visų valstybės institucijų kompetencijos ir ypač didelio atsakingumo tiek didžiuosiuose, tiek mažuose darbuose ir sprendimuose.  

  „Rinkos aikštės“ inf.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.