Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalPrezidentūroje – susitikimas su regioninės žiniasklaidos vadovais

2013-01-14

    Praėjusią savaitę sostinės S. Daukanto aikštės rūmuose įvyko regioninės žiniasklaidos leidėjų, redaktorių susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Bendraudama su žiniasklaidos atstovais, Prezidentė apžvelgė dabartinę mūsų valstybės situaciją tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

    Padėtis šalies viduje vertintina su tam tikru santūriu optimizmu. Jam pagrindą duoda ekonomikos augimas, tiesa, gana kuklus. Optimistiškai nuteikia ir tai, kad šalyje stabilizavosi nedarbas. Jeigu šį stabilizavimą seks nedarbo mažėjimas, atsiras dar tvirtesnis pagrindas optimistinėms ekonomikos augimo prognozėms. Šis augimas bus nuoseklesnis, jeigu jam daugiau įtakos galėtų turėti vietos savivalda, patys žmonės. Jeigu padidėtų žmonių pasitikėjimas valdžia. Siekiant šių tikslų svarus indėlis būtų seniūnų galių stiprinimas.
    Prezidentei didelį susirūpinimą kelia Lietuvos žmonių emigracija, gerokai praretinusi šalies gyventojų skaičių. Ypač – jaunimo emigracija. Kartu su jaunimu iš šalies išplaukia jos gyvybingiausios, perspektyviausios jėgos. Tačiau tos jėgos anaiptol ne visada užsienyje suranda geriausią pritaikymą. Žiniasklaidai tenka ne paskutinis vaidmuo, parodant jaunimui posakio „Ten gera, kur mūsų nėra“ prasmę šiandieniniame pasaulyje.
    Mūsų valstybės vystymuisi, jos ekonomikai didelę įtaką daro ir išoriniai eurozonos veiksniai. Šiuo metu vienas svarbiausių uždavinių, kurį tenka spręsti mūsų šaliai – įsijungimas į europinę energetikos strategiją. Energetiniai projektai ir jų įgyvendinimas turi būti visų politinių jėgų susitarimo – nacionalinio susitarimo objektas. Be abejo, stiprinant energetinę šalies nepriklausomybę, tenka galvoti ir apie alternatyvius energijos šaltinius. Tačiau tai neturėtų būti daroma, negalvojant apie kainą. Energetika turi būti konkurencinga.
    Šie metai šaliai ypatingai svarbūs, nes antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai. O kitais – 2014 metais – vyks Europos Sąjungos Parlamento rinkimai. Taigi visas šis laikotarpis pareikalaus iš visų valstybės institucijų kompetencijos ir ypač didelio atsakingumo tiek didžiuosiuose, tiek mažuose darbuose ir sprendimuose.  

  „Rinkos aikštės“ inf.

atgal

Aktualijos

KONKURSO „EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ EFEKTYVUMAS LIETUVOS EKONOMIKAI IR VISUOMENEI“
2017-12-05

 Kviečiame asociacijos narius dalyvauti konkurse.

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.