Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Lietuvos žurnalistikos centras kviečia į studijas

2013-10-31

     2013 m. lapkričio 8 d. Lietuvos žurnalistikos centre prasidės žurnalistikos ir ryšių su visuomene profesinės studijos. Kasmet 100 akademinių val. trukmės mokymus, orientuotus į žiniasklaidos lauke būtinų praktinių įgūdžių lavinimą, renkasi įvairių organizacijų atstovai spaudai, komunikacijos vadovai, institucijų viešųjų ryšių specialistai, kitų sričių ekspertai, norintys įgyti žurnalistinio darbo žinių. Mokymai naudingi ir tiems, kurių planuose profesijos ar studijų krypties keitimas.

     Šiais metais Lietuvos žurnalistikos centras siūlo naujovę – naujienų vadybos profesinių studijų programą. Jos pagrindas – įtakos komunikacijos ir retorikos, žiniasklaidos ir medijų vadybos bei teisės ir politologijos disciplinos. Šių sričių žinios padės ugdyti viešojo kalbėjimo įgūdžius, lyderio savybes, įgyti autoritetą, kūrybiškai ir profesionaliai elgtis visose naujienų vadybos ir gamybos situacijose.

    Sekmadieninė žurnalistikos mokykla – 30 akademinių valandų žurnalistikos profesijos pagrindų ciklas moksleiviams – pritraukia ne tik Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos mokslų jaunimą. Susidomėjusieji Lietuvos žurnalistikos centre įgyja pirmąją savarankiško mokymosi patirtį, išbando jėgas atlikdami praktinius žurnalistikos darbus, taip pat sužino apie studijas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete.

   Siūlomų programų aprašymus ir elektronines registracijos į studijas anketas galite rasti Lietuvos žurnalistikos centro interneto svetainėje. Registracija vyks iki 2013 m. lapkričio 4 d. Lapkričio 6–7 d. bus sudaromos mokymo paslaugų sutartys.

    Lietuvos žurnalistikos centras buvo įsteigtas Atviros Lietuvos fondo 1995 m. Gerai žinomas centro indėlis kuriant Žurnalistų ir leidėjų profesinės etikos kodeksą, organizuojant konferencijas, seminarus ir tyrimus. Centrui vadovavo žurnalistas Laimonas Tapinas, viešųjų ryšių konsultantė Renita Paleckienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas Deimantas Jastramskis.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.