Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Žurnalistai ir leidėjai atnaujino žinias apie savo profesijos garantijas, procesines teises ir pareigas

2014-02-07

   Vasario 6 dieną  Palangoje vyko bendri   Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos,   Lietuvos advokatūros, Lietuvos žurnalistų sąjungos,  ir Nacionalinės teismų administracijos organizuojami mokymai „Profesija – žurnalistas. Procesinės teisės ir pareigos“.

    

Mokymuose pranešimą „Profesinės paslapties institutas: advokatų ir žurnalistų garantijų lyginamoji apžvalga“ skaitė Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė. LR generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius visuomenės informavimo priemonių dalyvius supažindino su prokuroro požiūriu ikiteisminiame tyrime. Advokatas Mindaugas Dūda žurnalistams papasakojo apie jų procesines teises ir pareigas, teisėsaugai vykdant procesinius veiksmus.

Renginyje pranešimus taip pat skaitė Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Raimondas Dilys, Advokatų kontoros „Žlioba ir Žlioba“ advokatas Dainius Žiedas,  Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

 Mokymų dalyviai turėjo galimybę ne tik išklausyti lektorių pranešimus, bet ir išgirsti teisinių procesų praktinius pavyzdžius is kolegų. Mokymuose Palangoje laikraščio „Šilutės naujienos“ komercijos direktorius Sigitas Grinčinaitis pasakojo apie savo teisinių procesų patirtį, o prieš savaitę vykusiuose analogiškuose mokymuose Vilniuje savo patirtimi dalijosi laikraščio „Anykšta“ direktorė-vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė ir laikraščio „Alytaus naujienos“ redaktorius Romas Burba.

NRMLLA informacija

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.