Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Vėsuokiu yr, vėsuokiu rek

2015-06-01

   Aną dieną per radiją vienos žiniasklaidos grupės vienas redaktorių šnekėjo maždaug taip: rajonų spauda iš valdžios gaunanti daug pinigų, o tai negerai, nes ta spauda jau kaip ir mirusi, na, jei ir ne, tai tuoj „užsilenks“.
Suprask: valdžia tuos pinigus geriau teatiduoda nacionalinei žiniasklaidai, kurios kvėpavimą taip pat nuolat ištinka sunkūs astmos priepuoliai. Tik ar įmanoma palengvinti didelio astmatiko kančias, jei keliasdešimt mažesnių astmatikų mirs?
Kvailas klausimas. Toks pat kvailas, kaip ir klausimas, kam reikalinga vietos žiniasklaida.
Žemaičiai turi universalią patarlę: vėsuokiu yr, vėsuokiu rek. Klausti, kam reikalinga vietos žiniasklaida, tolygu aiškinti, kam miške skruzdėlės ir vabalai, pelės ar ežiai, nes užtektų lapių, vilkų ir briedžių.
Miškui reikia ir vabalėlio, ir meškos. Demokratinei valstybei reikia ir stiprios nacionalinės žiniasklaidos, ir stiprios, oriai dirbančios rajonų spaudos, portalų, vietinių televizijų. Kitaip valdžios kontrolė tampa efemeriška, išsigimsta. Kritišką žodį ir vaizdą pakeičia malinauskų,vigelių, gražulių ir uspaskichų kreidiniai popiergaliai, už mokesčių mokėtojų pinigus šlovinantys vietos kunigaikštį, iždo švaistymą, o patyčias iš piliečio paverčiantys norma.
Jei jau kyla klausimas, kam ta vietos spauda, labai negerai mūsų karalystėje. Kažkas apskaičiavo, kad per ketverius krizės metus bankrutavo 50 vietos žiniasklaidos priemonių. Pridėję pastarųjų poros metų netektis, ką gausime? Kiekvienai savivaldybei  – po mirusį laikraštį. O ir likusieji daug kur graudžiai primena emigrantų spaudą po Nepriklausomybės atkūrimo. Merdi. Nepriklausoma nuo vietos kunigaikščių – gal tik 10 proc. provincijos žiniasklaidos. Kol kas nepriklausoma.
A. Kubiliaus naktinis mokesčių perversmas buvo skirtas žiniasklaidai uždusinti. A. Butkevičiaus kabinetas pratęsė šią politiką. Slapta visų valdžių viltis: nebus kritiškos žiniasklaidos, niekas netrukdys jų gešeftui.
Klystkelis. Dūstanti vietos ir nacionalinė žiniasklaida = astmos kamuojama politika. Nelikus miške vilkų, stirnos išsigimsta. Vėsuokiu yr, vėsuokiu rek! Tik kas tū sopront?

Rimvydas VALATKA

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.