Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Jauniesiems korespondentams – kūrybiškumo mokymai

2015-11-13

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ nuolat puoselėja jaunimo iniciatyvas vietinėje spaudoje. Viena iš priemonių – šeštadieninis laikraščio puslapis moksleiviams „Jauniklių pastogė“, kuriame galima ne tik paskaityti apie bendraamžius, bet ir išbandyti jėgas patiems rašant žinutes, rengiant straipsnius. Tad nenuostabu, kad dalis rajono mokyklų stengiasi ugdyti moksleivių poreikį rašyti vietos spaudai.
Su jaunaisiais autoriais ir jų pedagogais nuolat bendraujantys „Bangos“ žurnalistai rudenį neapleidžia puoselėjamos tradicijos surengti kūrybiškus mokymus norintiesiems rašyti, o gal net svajojantiesiems apie žurnalisto profesiją.
Naudodami naująsias technologijas, 19 moksleivių iš skirtingų rajono mokyklų surengtuose mokymuose, „Bangos“ žurnalistai išdėstė žurnalistikos įvadą.
Paruoštukę, kaip parašyti gerą straipsnį, parengusios „Bangos“ korespondentės Agnė Adomaitė ir Jolanta Venskutė pasistengė, kad moksleiviai laikraščiui tekstus rengtų kūrybiškai. Laikraščio vyriausioji redaktorė Vilija Butkuvienė moksleiviams atskleidė, kokia svarbi šiuolaikinei žiniasklaidai, siekiančiai išlaikyti skaitytojų auditoriją, originali antraštė.
Mokymuose tiesiogiai iš Ukrainos nacionalinės televizijos studijos Kijeve su Klaipėdos rajono jaunimu bendravo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Duodamas interviu mokymų dalyviams, jis kalbėjo apie moderniosios žurnalistikos iššūkius, šiuolaikinio žurnalisto savybes, ypač akcentavo saugoti savo gerą reputaciją.
Jaunieji korespondentai dalyvavo ir praktiniuose užsiėmimuose: jiems teko redaguoti tekstus, sugalvoti pavadinimus straipsniams, parašyti originalias įžangas.
Dar viena turininga ir smalsumą žadinanti užduotis mokymų dalyviams – savo akimis pamatyti, kaip spausdinamas laikraštis. Jaunuoliai vyko į išvažiuojamąją mokymų dalį Kretingoje esančioje „Vakarų spaustuvėje“. Joje tarp daugybės laikraščių dukart per savaitę spausdinama ir „Banga“.
Visiems dalyviams „Bangos“ redakcija įteikė jų naujas žinias liudijančius vardinius pažymėjimus.

Jolanta VENSKUTĖ
 
 

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.