Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Dalyvaujame

2009-10-02

Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento Informacijos biuras  spalio 1-2 dienomis Klaipėdoje jau penktą kartą organizavo metinę Europos Sąjungos (ES) informacijos tinklo konferenciją.
Konferencijos tikslas – aptarti komunikacijos iššūkius ir galimybes ekonominio sunkmečio laikotarpiu bei sustiprinti šalies institucijų ir organizacijų bendradarbiavimą, informuojant piliečius Europos Sąjungos klausimais. Antroji konferencijos dalis buvo skirta susipažinti su naujoviškomis Web 2.0 priemonėmis (socialiniais internetiniais tinklais, tinklaraščiais ir kt.) ir jų veiksmingu pritaikymu ES informacijos tinklų kasdieninėje veikloje.
Konferencijoje dalyvavo ES informacinių tinklų nariai ir komunikacijos, ryšių su visuomene skyrių atstovai iš valstybės institucijų ir kitų organizacijų (apie 130 dalyvių). Renginio dalyviai ne tik klausėsi pranešimų, bet ir dalyvavo diskusijose, darbo grupėse, dalinosi patirtimi. Mūsų asociaciją atstovavo valdybos pirmininkės pavaduotoja, „Bangos“ redaktorė Vilija Butkuvienė. Ji skaitė pranešimą ir dalyvavo diskusijoje „Komunikacijos strategija sunkmečiu: iššūkiai ir galimybės Europai Lietuvoje“.  

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.