Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgal”Vakarų spaustuvės” idėją lydėjo sėkmė

2007-08-25

“Nmedia 2007 – pirmieji Lietuvoje žurnalistų ir žiniasklaidos priemonių apdovanojimai už novatorišką požiūrį ir įgyvendintas naujas idėjas profesinėje veikloje buvo sėkmingi Vakarų Lietuvos leidėjų idėjai įkurti rajonų  ir miestų laikraščių spaustuvę Kretingoje.

Novatoriškiausio vadovo nominaciją minėtuose apdovanojimuose gruodžio 14 d. Vilniuje Mažajame dramos teatre vykusioje iškilmingoje ceremonijoje pelnė  UAB“Vakarų spaustuvė” valdybos pirmininkė, Kretingos rajono laikraščio “Pajūrio naujienos” leidėja Vitalija Vitkauskienė.

-  Apdovanojimu dalinuosi su visa Vakarų Lietuvos komanda : Klaipėdos rajono laikraščiu “Banga”, Šilutės rajono “Pamariu”, Mažeikių rajono “Santarve”, Skuodo rajono”Mūsų žodžiu”, Plungės rajono “Plunge”, Telšių rajono ”Telšių žiniomis”, spaustuvės darbuotojais. Minėtų laikraščių leidėjai aktyviai palaikė idėją, kad pajūrio regione reikalinga dar viena spaustuvė.Dabar ir kiti kolegos turi pasirinkimą, kur spausdintis : Klaipėdoje ar Kretingoje. Tai teigiamai veikia rinką ir laikraščių kokybę. Vakarų Lietuvos leidėjų  kooperacija yra pozityvus  ilgai brandintos ir nelengvai, bet sėkmingai įgyvendintos idėjos pavyzdys,– atsiimdama nominaciją kalbėjo V.Vitkauskienė.

Pirmuosius novatoriškos žiniasklaidos apdovanojimus organizavo Lietuvos žurnalistų sąjunga ir  UAB„Nokia Lietuva“. Prie konkurso rengimo taip pat prisidėjo ir Nacionaline miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacija., Lietuvos radijo ir televizijos asociacija,

Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacija.

Kiekvienam apdovanotajam, kurių buvo 12, įteiktas nominacijos diplomas, naujausias Nokia N95 8 GB telefonas ir specialiai sukurta statulėlė. Pristatydamas “Nmedia” apdovanojimų idėją Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius vylėsi, jog Lietuvos žiniasklaidoje  pagaliau turi ateiti laikas ne tik griovimui, bet ir kūrybai, ne tik konkurencijai, bet ir iniciatyvų vienybei. Iškilmingoje nominacijų įteikimo ceremonijoje  dalyvavę Latvijos ir Estijos žurnalistų sąjungų atstovai kalbėjo, jog tokia šventė jiems labai patiko ir įkvėpė kažką panašaus organizuoti savo šalyse.

Vilija BUTKUVIENĖ

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.