Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalDALYVAUJAME: Europietiški sapnai, Šekspyro dramos vizualiniuose menų, lyrikos, dainuojamosios poezijos ir TARO kortų skaitymo seminare Vilniuje

2009-11-17

Spalio 16-24 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras “MUSA-ARTE: Kūrybiškumas kaip bendrinė žmonijos kalba, lavinama per verbalinį, akustinį ir vizualinį raštingumą“. Seminarą organizavo VšĮ Švietimo ir kultūros mobiliųjų technologijų institutas pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig seminarų organizavimo projektą, skirtame praktiškai susipažinti su kūrybiniais vizualinių, dramos, poetinių bei muzikinių gebėjimų lavinimo metodais.

Daugiau nei savaitę trukusiame intensyviame seminare dalyvavo įvairių specialybių suaugusieji, meno mėgėjai ir profesionalai iš Italijos, Rumunijos, D. Britanijos, Turkijos, Bulgarijos, Austrijos, Prancūzijos ir Lietuvos.
Jei jūs kažkada svajojote apie aktorystę, tai šią svajonę galėjote (bent akimirką, tačiau tikrą) realizuoti su aukšto lygio aktoriais iš D. Britanijos dr. Bruce Wall ir dr. Alan Clarke interpretuojant Šekspyrą, kuriant spontaniškus etiudus. 25-ių žmonių grupė taip greitai įsijautė į naują amplua, kad amžiaus skirtumai ar buvę kompleksiukai išnyko kaip jų nebuvę... Ar jums teko nagrinėti Šekspyro poezijos ir dramos ritmiką, klausytis Karaliaus Lyro ar Ričardo III dramatiškų monologų, matant ir girdint profesionalus iš taip arti, kurie užaugę ir suaugę su šio genijaus kūryba, kad galėjai pajusti kiekvieną taisyklingos anglų kalbos subtiliausią niuansą, garsą. Tai buvo nepaprasta ir įstabu.
Jeigu jūs turėjote ar turite svajonę išreikšti save per vizualinį meną, pasitelkiant, pavyzdžiui, prieinamiausią šiandienos priemonę - fotoaparatą, sužinoti, kas tai yra koncepcija fotografijoje, detalė, šešėlis, tai galėjote išbandyti šiame seminare ir sulaukti profesionalios kritikos iš Ruth Gschwendtne-Wolfle, fotografės iš Austrijos, kuri yra ir Lichtenšteino pedagoginio universiteto dėstytoja. O jei fotografija dar nebuvo svajonių šalis, tai tikėtina, kad nuo šiol į ją žvelgsite kiek kitaip, kitu kampu.
Jei manėte, kad esate visiškai nemuzikalus ir neskiriate minoro nuo mažoro, o ką jau čia kalbėti apie improvizuoto teksto muzikines interpretacijas, čia buvo puiki proga pakeisti nuomonę. Klausydamiesi Stefano Cobello, poeto, muzikanto ir kompozitoriaus, atvykusio iš Italijos, improvizavo visi ir buvo laimingi iš naujo atradę savo muzikinę klausą ir atmintį.
Jei slapta pamąstydavote apie Taro kortų simbolių prasmę, mistišką kabalos jėgą ir visa tai galėjote realizuoti kartu su architektu, dailininku, filosofu Luigi Scapini, kuris kiekvienam norinčiam „išbūrė“ po gražią istoriją apie svajones, nusivylimus ir perspektyvas. Pats Luigi perspėjo, kad tai tik istorija, ir nieko daugiau. Svečias iš Italijos ne tik gilinasi į simbolių reikšmes, bet ir kartu su poetu Stefano Cobello sukūrė originalią Taro kortų kaladę, kurią pristatė seminaro metu. Luigi piešiniai persipina su Stefano improvizuotais tekstais. Įdomi detalė - Taro kortų pagalba dailininkas mokosi anglų kalbos. Esą taip jam lengviau įsiminti naujus žodžius.
Seminaro tikslas – pagerinti Europos aktyvaus pilietiškumo, tarpkultūrinės dimensijos (skirtingų šalių kultūrų įvairumo) bei tolerancijos suvokimą panaudojant kūrybines menines saviraiškos formas - pavyko. Tam, be jokios abejonės, turėjo komandos, kuri rengė šį seminarą, vadovaujamos projekto vadovės Vilmos Butkutės parengiamieji darbai, aukšta kvalifikacija bei nuoširdus žmogiškas bendravimas. Dėmesio ir meilės užteko visiems.
Taigi, jei kur nors pamatysite kvietimą pasimokyti pagal jau minėtą Grundtvig programą, kurią finansuoja Europos Komisija, o Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, sukluskite ir nepraleiskite progos. Tuo būdu ne tik pagilinsite savo užsienio kalbos žinias, susirasite naujų draugų, pažinsite kitų Europos tautų savitumą, bet ir vėl naujai atrasite save. Argi tai nesvarbu? Nors seminaro, vykusio Vilniuje, temas apjungė sapnai, tai buvo ne sapnas. Tačiau, kaip sakė V. Šekspyras, “mes tiek tikri, kiek tikri mūsų sapnai“.
Norintiems daugiau sužinoti apie suaugusių mokymosi galimybes: www.smpf.lt (Grudtvig programa).
Nomeda Simėnienė

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.