Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos naujienos

2009-12-03

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK)  – viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos institucija, kuria sudaro penkiolika  komisijos narių. Juos skiria visuomeninės institucijos, mūsų nacionalinę rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociaciją atstovauja asociacijos valdybos pirmininkė Ramutė Šimukauskaitė.

Komisija rūpinasi žurnalistų profesinės etikos ugdymu, nagrinėja profesinės etikos pažeidimus, kuriuos padarė žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ar jų dalyvių paskirti atsakingi asmenys informuodami visuomenę, nagrinėja žurnalistų ir viešosios informacijos rengėjų ar leidėjų tarpusavio ginčus dėl Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimų, prižiūri, kaip platinant viešąją informaciją laikomasi įstatymų nuostatų, draudžiančių tautinės, rasinės, religinės, socialinės ar lyčių neapykantos kurstymą. Nemažai laiko skiriama regioninės žiniasklaidos tarpusavio santykių aiškinimuisi.
Šią savaitę vykusio posėdžio metu LŽLEK pirmininke buvo perrinkta teisininkė Edita Žiobienė, vadovaujanti komisijai nuo 2005 metų. Pirmininkės pavaduotoju tapo Linas Slušnys.  
Į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją gali kreiptis visi suinteresuoti asmenys, daugiau informacijos tinklalapyje  http://www.lzlek.lt/ 

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.