Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalMetų žmogaus ir Metų projekto rinkimai Klaipėdos rajone

2010-01-19

„Bangos“ laikraštis ketvirtą kartą surengė metinius „Klaipėdos rajono žmogaus“ ir „Klaipėdos rajono projekto“ rinkimus.
„Bangos“ nominacijų iškilmingo vakaro pagrindinė idėja – skatinti bendruomeniškumą ir parodyti, jog net sunkmečiu gabių vietinių žmonių pastangomis galima sukurti šventinę atmosferą.

Šie rinkimai – tarsi nenutrūkstanti bendrystės gija tarp redakcijos ir skaitytojų, kurie šiemet kaip niekad aktyviai siūlė nominacijų pretendentus ir už juos balsavo. Ketvirtadienio vakarą Gargždų kultūros centre buvo pagerbti skaitytojų išrinktieji – 2009 Metų žmogus Plikių parapijos klebonas, teologijos mokslų daktaras Darius Trijonis ir 2009 Metų projektas Gargždų kultūros centro kamerinės muzikos festivalis „Pavasario gaida“ (direktorė Birutė Oželienė, iniciatorė Šarūnė Petruškevičienė).
„Klaipėdos rajono metų žmogus 2009“ nominantas Plikių parapijos klebonas, teologijos mokslų daktaras Darius Trijonis sulaukė didžiulio ne tik savo parapijos ar rajono skaitytojų palankumo. Žinia apie Metų žmogaus rinkimus pasiekė ir kunigo gimtinę Telšius, ir Klaipėdą, kur jis skaito paskaitas. Tad sulaukta skambučių net iš buvusių D. Trijonio mokytojų, kaimynų, piligriminių kelionių bendrakeleivių.
Nominanto „Klaipėdos rajono metų projektas 2009“ titulą pelnęs Gargždų kultūros centro klasikinės muzikos festivalis „Pavasario gaida“ savo šlovės valandos laukė jau penkerius metus. Ne taip lengva rimtajai muzikai neprasmegti populiariosios muzikos liūne. Ko gero, didžioji „Pavasario gaidos“ pergalė buvo ta, kad festivalis pastaraisiais metais vyko ne tik Gargžduose, bet pasklido po visą rajoną ir net perlipo jo ribas- garsiausius klasikinės muzikos, baleto šokėjus, dainuojamosios poezijos atstovus matė ir atokiausių rajono vietovių žmonės. Pernai pavasarį vykęs festivalis klasikinės muzikos fanus pirmą kartą pakvietė dalyvauti socialinėje akcijoje: nemokamų koncertų žiūrovai pakviesti paaukoti našlaičiais tapusiems dviem paaugliams broliukams. Paaukoti 3 543 litai buvo skirti jų buto skoloms sumokėti.
Renginio vedančioji Vilija Butkuvienė akcentavo, jog nominantų pagerbimo vakaras yra visų rajono žmonių vakaras ir vienintelis vaistas nuo blogybių, nusikaltimų, visų negandų yra meilė. Būtent meilė žmonėms, meilė savo pasirinkimui, savo profesijai nominantams padėjo pelnyti Metų žmogaus ir Metų projekto titulus. Jiems  įteikti stikliniai angelai bei piniginės premijos.
„Bangos“ nominacijų vakare pagerbti ne tik laimėtojai, bet ir 14 pretendentų į Metų žmogaus titulą bei 12 pretendentų į Metų projekto.
Renginio metu paskelbta dar vieną gerą žinią – tęsiamas rajono laikraščio „Banga“ inicijuotas gabiausių rajono abiturientų skatinimo projektas. 5 geriausiai 2010 metais brandos egzaminus išlaikę abiturientai kaip ir pernai bus apdovanoti 1000 Lt premijomis. Jas antrus metus iš eilės sutiko skirti UAB „Mars Lietuva“, nes labai svarbu, kad  gabiausių abiturientų projektas būtų tęsiamas ir šiuo nelengvu metu.
Susirinkusiesiems koncertavo talentingi Gargždų vaikų muzikos mokyklos akordeonistai ir entuziastingas Vėžaičių jaunimo ansamblis „Draugai“, o vakaro svečiai atvėrė savo širdis gerumui ir nestokojo gražių žodžių nominantams, meilių šypsenų vienas kitam.
Visa tai dar kartą paliudijo, kad yra laikas dirbti, yra laikas pastebėti, yra laikas įvertinti ir pagerbti.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.