Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalKvietimas dalyvauti „EuroMedijos 2010“ konkurse

2010-02-12

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pradeda geriausių Lietuvos spaudos, televizijos, radijo, interneto žurnalistų ir tinklaraštininkų, nušviečiančių Europos Sąjungai ir jos žmonėms aktualias temas, atranką.

Paraiškas ir savo darbus apdovanojimams gali teikti visi žurnalistai, rengę medžiagas europinėmis temomis nuo 2009 m sausio 1 iki 2010 m. kovo 15 d. Darbų tematika gali apimti šias sritis: Europos aktualijos ir ES ateitis (Lisabonos sutartis, Europos Parlamento rinkimai, nauja Europos Komisijos sudėtis, Vilnius – 2009 m. Europos kultūros sostinė), kova su klimato kaita ir energetika (atsinaujinantys energijos ištekliai, taupus energijos vartojimas buityje, ES 20/20 strategija iki 2020 m.) Europos Sąjungos metų prioritetas (kova su skurdu ir socialine atskirtimi, lygios galimybės ir tolerancija), ekonomikos augimas ir užimtumas (Europos ekonomikos gaivinimo planas, darbo vietų kūrimas, pagalba smulkiam ir vidutiniam verslui, investicijos į mokslinius tyrimus), interviu su Europos Komisijos ir Europos Parlamento nariais.

„Žiniasklaidos indėlis į valstybės brandą yra milžiniškas. Rūpestingai dirbdami žurnalistai įkvėpia ir skatina Lietuvos žmones ne tik puoselėti europines vertybes, bet ir imtis konkrečių veiksmų, kurie padeda artėti prie Europos Sąjungos gyvenimo kokybės. Todėl svarbu įvardinti ir pagerbti gerai savo darbą atliekančius žurnalistus“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas.

 Šiemet kandidatai bus nominuojami septyniose kategorijose:

·         Europos plunksna – spaudos žurnalistui.

·         Europos akis – televizijos žurnalistui.

·         Europos balsas – radijo žurnalistui.

·         Europos regionietis – regioninės žiniasklaidos žurnalistui.

·         Eurožinius – aktualijų žurnalistui.

·         Eurovirtualas – interneto vartų žurnalistui.

·         Eurotinklius – tinklaraštininkui.

Konkurso nugalėtojus rinks Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko vadovaujama Vertinimo komisija, kurią sudaro konkurso partnerių atstovai: Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Nacionalinė miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos žurnalistikos centras, Interneto žiniasklaidos asociacija, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakultetas ir Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedra.

 Kandidatai bus vertinami už kūrybiškumą ir analitiškumą, kūrinių aktualumą ir kalbą, vaizdinį iliustravimą ir įnašą į diskusiją apie Lietuvos interesus ir lūkesčius Europos valstybių šeimoje.

 Apdovanojimai bus įteikti kiekvienos iš septynių kategorijų pirmų trijų vietų laimėtojams. Visi nugalėtojai bus apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais – kelione į Briuselį ir diplomu, o pirmųjų vietų laimėtojams bus papildomai įteikti  nešiojamieji kompiuteriai.

 Apdovanojimų nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti 2010 m. kovo pabaigoje Vilniuje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje. 

 Konkursui autoriaus (ar grupės autorių) kandidatūras gali nominuoti visuomenės informavimo priemonės ir jų darbuotojai, žurnalistai ir jų asociacijos. Autoriai gali nominuoti pačius save (ne daugiau nei dviejose nominacijų kategorijose).

Be to, kandidatui pageidaujant, jo pateikiami darbai „EuroMedijos 2010“ konkursui, šiemet taip pat gali dalyvauti lygiagrečiai vykstančiame tarptautiniame „Europos Parlamento žurnalistikos premijos 2010“ konkurse. Pastarasis konkursas vyks iki 2010 m. spalio mėn., o jo prizinis fondas siekia 20 tūkst. eurų.

 „EuroMedijos“ apdovanojimai yra organizuojami antrą kartą. 2009 m. konkursas sulaukė 70 darbų, kuriuos pateikė 40 autorių iš visos Lietuvos.

 Konkurso nuostatus ir nominavimo anketą galima rasti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapiuose: www.europa.eu/lietuva ir www.lzs.lt, o 2010 m. Europos Parlamento žurnalistikos premijos  taisykles – www.eppj.eu/view/lt/rules.html

 

atgal

Aktualijos

KONKURSO „EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ EFEKTYVUMAS LIETUVOS EKONOMIKAI IR VISUOMENEI“
2017-12-05

 Kviečiame asociacijos narius dalyvauti konkurse.

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.