Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalPaskelbti „EuroMedijos 2010“ konkurso laureatai

2010-03-31

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje antrą kartą organizuojamame konkurse „EuroMedija 2010“ išrinkti ir apdovanoti geriausi spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistai, savo darbuose nagrinėję Europos aktualijas. Džiaugiamės, kad „Europos regioniečio“ nominacijoje nugalėjo du mūsų asociacijos nariai: I vieta atiteko  Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistei Agnei Adomaitei ir II vieta paskirta savaitraščio „Šiauliai plius“ korespondentei ir portalo etaplius.lt redaktorei Evai Jagminaitei.

„Šių metų konkursas pasižymėjo tuo, kad žurnalistai konkurso komisijos vertinimui pateikė gerokai daugiau darbų ne politinėmis ar ekonominėmis temomis, o tokias publikacijas ir laidas, kuriose daugiau nagrinėjama klimato kaitos, skurdo, tolerancijos, europietiško požiūrio problemos – žmogiškos ir daugeliui suprantamos temos“, - teigė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.
 
„Džiaugiamės šių metų konkursui gavę įspūdingų darbų. Lietuvos ir Europos saitus kūrybiškai atskleidę žiniasklaidos meistrai stiprina kokybiškos žurnalistikos pozicijas“, – akcentavo Laimutė Pilukaitė, l.e.p. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė.
 
Šiais metais žurnalistai pretendavo į apdovanojimus septyniose nominacijose: Europos plunksna (spaudos žurnalistas), Europos akis (televizijos žurnalistas), Europos balsas (radijo žurnalistas), Europos regionietis (regioninės žiniasklaidos žurnalistas), Eurožinius (aktualijų žurnalistas), Eurovirtualas (interneto vartų žurnalistas) ir Eurotinklius (tinklaraštininkas).
 
„Eurovirtualo“nominacijoje už geriausių interneto vartų žurnalistų titulą varžėsi 9 žiniasklaidos atstovai. Tačiau vertinimo komisija šioje kategorijoje skyrė tik I vietą, kuri atiteko portalo „Bernardinai.lt“ atstovėms Kristinai Urbaitytei ir Bertai Tilmantaitei už darbus „Laura Valytė: Aš negirdžiu, bet nieko baisaus“ ir „Priklausomybė. Vien tik nevartoti neužtenka“. Komisijos narių nuomone, būtent šių žurnalisčių darbuose buvo visapusiškai išnaudotos interneto terpės galimybės. To pritrūko kitiems kandidatams, todėl II ir III vietos buvo nuspręsta neskirti.
 
Daugiausia dalyvių – 13 žiniasklaidos profesionalų – varžėsi dėl apdovanojimų „Eurožiniaus“ nominacijoje. I vietą laimėjo interneto vartų „Delfi.lt“ žurnalistė Rasa Lukaitytė, II vieta skirta dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistei Gabrielei Pečkaitytei, III vietos laureatu tapo kitas interneto vartų „Delfi.lt“ žurnalistas Mindaugas Jackevičius.
 
Antra pagal populiarumą tapo „Europos regioniečio“ nominacija, sulaukusi 12-kos žurnalistų, pateikusių 27 darbus. I vietą šioje kategorijoje komisija skyrė Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistei Agnei Adomaitei, II vietos nugalėtoja tapo savaitraščio „Šiauliai plius“ korespondentė ir portalo etaplius.lt redaktorė Eva Jagminaitė. III vieta atiteko Vidai Ramanauskaitei-Grišmanauskienei iš Alytaus radijo stoties FM99 už laidas „Europos kaleidoskopas“, „Apie sveikatą ir gyvenimą...“ ir „Žaliasis kanalas“.
 
„Europos plunksnos“ nugalėtoju jau antrą kartą tapo spaudos žurnalistas Rytas Staselis. II vietą komisija skyrė žurnalo „Valstybė“ žurnalistui Karoliui Makrickui. III vietą laimėjo dienraščio „Verslo žinios“ žurnalistė Teresė Staniulytė. Iš viso „Europos plunksnos“ nominacijoje varžėsi 11 spaudos žurnalistų.
 
„Europos balso“ nominacijai savo darbus pateikė 8 radijo žurnalistai. Šiais metais nugalėtoju pripažintas Algirdas Steponavičius, Lietuvos radijo laidos „Gimtoji žemė“ redaktorius. II vietos laimėtoja tapo Vilija Ramanauskienė iš Alytaus radijo stoties FM99 už laidas apie alternatyviąją energetiką, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo atgarsius Europoje ir tiesioginę diskusiją su europarlamentarais iš laidų ciklo „Europos klubas“. III vieta skirta taip pat Lietuvos radijo žurnalistei Eglei Merkytei.
 
TV žurnalistikai skirtai konkurso nominacijai „Europos akis“ savo darbus pristatė 6 žurnalistai. I vietos laureatu tapo Domas Burkauskas už reportažą apie ekonomikos skatinimo planą laidoje „Idėjų metas“. II vietą laimėjo tos pačios laidos žurnalistė Tautvydė Valentaitė, pateikusi tris reportažus. III vietą laimėjo Šiaulių regiono TV „Splius“ kūrybinė grupė – Asta Šiukšterienė, Artūras Konderauskas, Aida Brašiškienė, vertinimui atsiuntę reportažą „EP rinkimai artėja“ iš laidos „Provincija“.
 
Komisija neskyrė prizinių vietų nominacijoje tinklaraštininkams „Eurotinklius“. Darbus vertinusių konkurso partnerių nuomone, visi 11 darbų, kuriuos pateikė 6 tinklaraštininkai, nevisiškai atitiko keltus reikalavimus. Todėl siekdama išlaikyti aukštus konkurso standartus komisija nusprendė šiais metais „Eurotinkliaus“ kategorijoje apdovanojimų neskirti.
 

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.