Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalAsociacijos valdybos pareiškimas dėl Visuomenės informavimo įstatymo tam tikrų pataisų svarstymo skubos tvarka

2010-04-01

Asociacijos valdyba įteikė pareiškimą dėl asociacijos nariams svarbių Visuomenės informavimo įstatymo pataisų svarstymo skubos tvarka. Gautas Seimo kanceliarijos atsakymas, kad  minėtas pareiškimas perduotas svarstyti atitinkamiems Seimo komitetams.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKEI  I. DEGUTIENEI

SEIMO ŠVIETIMO, KULTŪROS KOMITETO PIRMININKUI, DARBO GRUPĖS LIETUVOS RESPUBLIKOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO PATAISOMS RENGTI VADOVUI  V.STUNDŽIUI                       

                                               
                                             PAREIŠKIMAS
                                                2010-03-24

    Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija nepritaria Seimo valdybos prašymui, kuriuo remiantis Darbo grupei Lietuvos respublikos Visuomenės įstatymo pataisoms rengti, buvo rekomenduota pataisų priėmimą svarstyti dviem etapais. Pirmajame etape – tik su Europos Sąjungos direktyva susijusias pataisas, o antrajame – jau visa kitas.
Mūsų nuomone, yra neteisinga, jog atsisakyta pirminio įstatymo pataisų rengėjų siūlymo kartu su ES direktyva skubos tvarka svarstyti ir keletą labai svarbių kitų pataisų, dėl kurių nekilo diskusijų.
Vienas tokių straipsnių yra dėl Valstybės paramos laikraščių ir žurnalų pristatymui kaimo gyvenamosiose vietovėse ( IV skyrius. Viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų ir jų dalyvių teisinio statuso ir veiklos bei valstybės paramos jiems reglamentavimas. 27 straipsnis). Šiame straipsnyje kalbama apie tai, kad Valstybė remia prenumeratos pristatymą kaimo vietovėse ir, kad Valstybės finansinė parama skiriama leidėjams, jų patirtoms leidžiamų laikraščių ir žurnalų pristatymo išlaidoms iki 30 proc. kompensuoti.
Be šios įstatymo pataisos  Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas negali skirstyti biudžete jau paskirto kompensavimui vieno milijono litų. Toks delsimas dar labiau sunkina ir taip sudėtingą vietos laikraščių ekonominę situaciją, kuri itin pablogėjo padidinus PVM tarifą nuo 5 proc. iki 21 proc. ir papildomai apmokestinus autorines sutartis.
Taip pat labai svarbu, kad būtų priimta ir įstatymo nuostata dėl leidinių tiražo deklaravimo (IV skyrius, 35 straipsnis).
Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija prašo minėtas pataisas svarstyti skubos tvarka.

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.