Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalSeime – siūlymas įteisinti lengvatinį PVM tarifą periodinei spaudai

2010-04-26

Nuo liepos 1 d. siūloma nustatyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą periodinei spaudai. Tokį Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Vaidotas Bacevičius, Pranas Žeimys, Petras Auštrevičius ir Audrius Endzinas.

 

Nuo liepos 1 d. siūloma nustatyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą periodinei spaudai. Keleto politikų dar tik įregistruotą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo projektą leidėjai vertina palankiai .
 
“Su valdančiosios koalicijos atstovais esame kalbėję daug kartų, dar prieš priimant dabar galiojantį PVM tarifą spaudai, ir aiškinę, kokioje  sunkioje situacijoje atsidurs vietinės spaudos leidėjai. Tuomet mūsų niekas neišgirdo, nors siūlėme kompromisinį variantą. Regioninė spauda dabar išgyvena labai sunkius laikus,”- sakė Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos vadovė Ramutė Šimukauskaitė.
 
Pasak jos, įstatymo pataisa neabejotinai reikalinga, ir leidėjai tikrai pritaria būtinybei sumažinti PVM tarifą spaudai.
Minėtojo įstatymo papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Vaidotas Bacevičius, Pranas Žeimys, Petras Auštrevičius ir Audrius Endzinas. Jų teigimu, sumažinus PVM tarifą nuo 21 proc. iki 9 proc., mažėtų periodinės spaudos kaštai, pigtų laikraščiai, žurnalai.
 
Politikai neatmeta galimybės, kad sumažinus PVM tarifą galima situacija, kai laikinai sumažės biudžeto pajamos. Tačiau atpigus spaudiniams didėtų jų apyvarta ir galimas biudžeto pajamų netekimas būtų kompensuojamas būtent dėl padidėjusios apyvartos.
 
Projektą inicijavęs valdančiosios Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys V. Bacevičius pastebi, kad dėl didesnio PVM tarifo pabrangę periodiniai leidiniai tapo sunkiai įperkami rajonuose, kur spauda turi itin svarbią švietėjišką, pažintinę reikšmę.
 
Pagal siūlomą projektą, lengvatinis PVM tarifas būtų taikomas "žurnalų (pagal Vyriausybės patvirtintą sąrašą), laikraščių, knygų, išskyrus leidinių, kuriuos Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija yra priskyrusi erotinio ir smurtinio pobūdžio leidinių kategorijai, spausdinimą, leidybą ir platinimą bei laikraštinį popierių".
 
Siūloma, kad tokia pataisa įsigaliotų nuo 2010 m. liepos 1 d.

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.