Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgal“Nmedia 2009” laureatais tapo ir „Šiauliai plius“ žurnalistai

2010-05-19

Gegužės 18 d. Vilniuje įteikti kasmetiniai žiniasklaidos apdovanojimai “Nmedia 2009”. Juose buvo paskelbti ir įvertinti novatoriškiausi Lietuvos žurnalistai ir žiniasklaidos priemonės. Konkursu "Nmedia" siekiama įvertinti novatoriškiausius Lietuvos žiniasklaidos atstovus 2009 metais ir skatinti naujų kūrybinių ir technologinių sprendimų, novatoriškų ir efektyvių žiniasklaidos priemonių valdymo metodų kūrimą ir taikymą. Džiaugiamės, kad net dviejose nominacijose laimėjo mūsų asociacijos narys – „Šiauliai plius“ žurnalistės Eva Jagminaitė ir Jūratė Sobutienė.
 

Skirtingose nominacijose laureatais buvo pripažinti 8 žurnalistai.
 
Už temas apie inovacijas - Gediminas Gasiulis
Už laikraščio "15min" ir naujienų portalo 15min.lt rubrikoje “Skaitmeninis kodas” skaitytojui pateikiamas naujausias, įdomiausias, naudingiausias IT naujoves.
 
Už naujų tendencijų sukūrimą žiniasklaidoje - Juras Jankevičius
Už Lietuvos televizijos laidą “Krašto spalvos”, kurioje tiesioginiame eteryje vienu metu dirbo penki LTV punktai skirtingose Lietuvos vietose. Televizijos laida ketvirtos kartos mobiliojo interneto pagalba buvo vedama pradedant nuo Palangos tilto galo, baigiant Kauno botanikos sodo oranžerija. Už brangių ir sudėtingų tiesioginių transliacijų sutalpinimą į vieną “lagaminėlį”.
 
Už interaktyvumo didinimą ir skatinimą žiniasklaidoje - Eva Jagminaitė ir Jūratė Sobutienė
Už pirmą regioninį  naujienų portalą etaplius.lt Šiaulių apskričiai, kuris tapo interaktyvių televizijos, spaudos ir interneto galimybių junginiu.
 
Už naują informacijos sklaidos programos idėją (atsiradusi ir įgyvendinta Lietuvoje)- Rimantas Šimkus
Už SPORT1 televizijoje įgyvendintą naujienų terminalo projektą, leidžiantį žiūrovui neatsitraukti nuo įdomiausių sporto varžybų transliacijų ir tuo pat metu sužinoti svarbiausias sporto bei kitas naujienas, orų prognozę.
 
Už didžiausią žurnalistikos pažangą regioninėje žiniasklaidoje - Eva Jaginaitė ir Jūratė Sobutienė
Už pirmą regioninį  naujienų portalą etaplius.lt Šiaulių apskričiai, kuris tapo interaktyvių televizijos, spaudos ir interneto galimybių junginiu.
 
Už kūrybiškumo skatinimą (apdovanojamas redaktorius) - Vilma Jankienė
Už aukščiausių technologinių žmonijos pasiekimų bei dvasinių skrydžių aukštumų atspindėjimą turtingame ir gilaus turinio aviaciniame žurnale “Aviacijos pasaulis”. Už aktualių rubrikų (tokių kaip vaikams pasidaryti skraidantį modelį iš lengviausių medžiagų) išsaugojimą, už legendinio žurnalo “Lietuvos sparnai” informacinio bloko spausdinimą žurnale, taip pristatant Lietuvos aeroklubo veiklą, aviacijos sportą. Už Lietuvos aviacijos metraščio rašymą, už aviacinės kultūros kūrimą, už aviacinių profesijų populiarinimą.
 
Už naujų idėjų įgyvendinimą žiniasklaidoje (kūrybinių arba technologinių) - Ernestas Janušas ir Vytenis Sinkevičius
Už standartinės radijo laidos ribų praplėtimą, pasitelkiant video ir foto medžiagą. Už kūrybinį sprendimą radijo laidą “Atsibusk su Vyteniu” transliuoti ne tik Radijo centro eteryje, bet perkelti į “Facebook” ir “Youtube” tokiu būdu praplečiant laidos turinį ir galimybes.
 
Už novatorišką vaizdo, garso, teksto ir kitų išraiškos formų sintezę žiniasklaidoje - Kristina Urbaitytė ir Berta Tilmantaitė
Už įvairiapusiškai pateiktą informaciją ir internetinės erdvės išnaudojimo galimybes svetainėje bernardinai.lt. Už kūrinius, kuriuose sujungiamos įvairios turinio pateikimo formos: surinkta informacija įgauna ne tik teksto, bet ir garso skaidrių pavidalą.
 
Novatoriškiausias 2009 metų žurnalistas - Gediminas Gasiulis ir Berta Tilmantaitė, Kristina Urbaitytė
 
Berta Tilmantaitė, Kristina Urbaitytė  - Už įvairiapusiškai pateiktą informaciją ir internetinės erdvės išnaudojimo galimybes svetainėje bernardinai.lt. Už kūrinius, kuriuose sujungiamos įvairios turinio pateikimo formos: surinkta informacija įgauna ne tik teksto, bet ir garso skaidrių pavidalą.
 
Gediminas Gasiulis - Už laikraščio "15min" ir naujienų portalo 15min.lt rubrikoje “Skaitmeninis kodas” skaitytojui pateikiamas naujausias, įdomiausias, naudingiausias IT naujoves.
 
 

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.