Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Paramą gaus ne laikraščių pristatymo paslaugų teikėjai, o laikraščių leidėjai

2010-10-01

Vakar Seime priimtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, tarp jų ir 27 prim straipsnio pataisa, pagal kurią dalinė finansinė parama bus skiriama ne laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams, o laikraščių ir žurnalų leidėjams, platinantiems prenumeratą kaimo vietovėse. Pataisą parėmė 79 Seimo nariai, prieš balsavo 2, susilaikė 12 parlamentarų.

Pagal priimtas pataisas valstybė rems laikraščių ir žurnalų, išskyrus priskirtų erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidiniams, ir tų, kurių daugiau kaip 50 procentų teksto sudaro reklama, leidėjus, kurių laikraščiai ir žurnalai bus pristatomi prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse. Valstybės finansinė parama leidėjams bus skiriama kompensuojant iki 30 proc.jų patiriamų laikraščių ir žurnalų pristatymo prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse išlaidų.
Toks finansavimo mechanizmas, teigiama aiškinamajame rašte, sudarys sąlygas patiems leidėjams gauti valstybės dalinę paramą patirtoms laikraščių ir žurnalų pristatymo išlaidoms kompensuoti, o leidėjai dėl galutinės paslaugos kainos derėsis su bet kuriais rinkoje veikiančiais laikraščių ir žurnalų pristatymo paslaugų teikėjais.

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.