Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalPaštininkai tiki: aukso amžius pas juos dar grįš

2010-10-08

Šiandien virš 70 Kupiškio rajono pašto darbuotojų švenčia savo profesinę šventę. Šie metai jiems nebuvo itin lengvi – daugiau nei dešimtis paštininkų turėjo palikti savo darbo vietas dėl devynis mėnesius trukusios pertvarkos. Dėl jos šiai dienai tebeturime tik penkis pašto skyrius visame rajone.

Baigia priprasti

„Šuo ir kariamas pripranta“, - taip nuo šių metų pradžios užsitęsusią ir spalio 1-ąją oficialiai užbaigtą „Lietuvos pašto“ reformą apibudo Kupiškio pašto viršininkas Alvydas Razgevičius.
Pasak jo, permainos buvo nemažos, tačiau darbas po truputį stoja į savo vėžes ir klientai jau baigia įprasti prie naujos tvarkos. Šiandien rajone likę tik Kupiškio, Šimonių, Skapiškio, Noriūnų ir Subačiaus pašto skyriai.
Jų darbuotojams tenka aptarnauti ir aplinkinių kaimų gyventojus, kur nebėra stacionaraus pašto. Ten tik 15 – 20 minučių kiekvieną dieną užsuka kilnojamieji pašto skyreliai. Atvykstantys automobiliai tik susikeičia su kaimuose dirbančiais laiškininkais laiškais ir siuntomis.
„Iš esmės, mūsų funkcijos nepasikeitė – darom tą patį, ką ir anksčiau. Tik darbuotojams didesnis krūvis. Dabar paštų viršininkams tenka aptarnauti didesnį klientų skaičių“, - teigė A. Razgevičius.
Iš viso mūsų rajone dirba 50 darbuotojų, dar daugiau nei 20 paštininkų aptarnauja miesto gyventojus. Dėl pertvarkos darbo vietų neteko per dešimtį žmonių.
„Dėl visko kalta krizė. Tačiau nemanau, kad paštas kada nors bus nereikalingas žmonėms. Naująsias technologijas turi ir paštas – su arkliukais čia tikrai niekas nebevažinėja. Taigi modernėjame kartu su savo klientais, todėl tikiu, kad aukso amžius pašto dar laukia. Juk visada maloniau į rankas paimti laišką, nei gauti telefono žinutę“, - optimizmo savo profesinę dieną nestokojo pašnekovas. Ir savo kolegoms palinkėjo kantrybės išgyvenanti nelengvomis sąlygomis bei sveikatos jiems ir jų šeimoms.

Klientų nepasigenda

Lankantis rajono stacionariuose pašto skyriuose baisaus pesimizmo apraiškų taip pat nesutikome. Noriūnų pašto darbuotoja Irena Apšegienė teigė, kad klientų jai dar netrūksta. Jie į šį paštą ateina ne tik iš Noriūnų, bet atvažiuoja ir iš aplinkinių kaimų.
Nors internetas vis labiau skinasi kelią į gyventojų kasdienybę, dar daug žmonių, ypač vyresnio amžiaus, pašte susimoka įvairius mokesčius. Be to, pasak pašnekovės, į Noriūnų paštą du kartus per savaitę atvažiuoja specialistai, renkantys mokesčius už komunalines paslaugas.
Pačios pašto paslaugos per pastaruosius metus nebrango. Mokant mokesčius čia vis dar imamas 1,30 lito papildomas mokestis.
Nesiaurina I. Apšegienė ir pašto prekių asortimento. Čia, kaip ir anksčiau, didelis pasirinkimas šventinių atvirukų bei įvairių leidinių. Juos žmonės, pasak viršininkės, dar perka.
Noriūnų seniūniją aptarnauja trys laiškanešiai.
Apmažėjusiu klientu skaičiumi skundėsi Subačiaus pašto darbuotoja Asta Kiseliovaitė. Neseniai šioje vietoje įsidarbinusi mergina teigė pajutusi, kad mokesčių mokėtojus „nutraukia“ šiame miestelyje kartą per savaitę atvykstantis UAB „Kredito unija“ darbuotojas, kuris už šias paslaugas papildomo mokesčio neima. O jaunimas, anot jos, viską susitvarko interneto pagalba.
Tačiau keturi šiame skyriuje dirbantys laiškanešiais, aptarnaujantys visą Subačiaus seniūniją darbo turi sočiai – jų rūpestis išvežioti pensijas, spaudą ir siuntas.

Ingrida NAGROCKIENĖ,
„Kupiškėnų mintys“

atgal

Aktualijos

KONKURSO „EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ EFEKTYVUMAS LIETUVOS EKONOMIKAI IR VISUOMENEI“
2017-12-05

 Kviečiame asociacijos narius dalyvauti konkurse.

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.