Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Atviras laiškas susisiekimo ministrui

2010-11-03

 

Reaguodamas į mūsų asociacijos kreipimasi, seimo frakcijos TVARKA IR TEISINGUMAS seniūnas Valentinas Mazuronis parašė atvirą laišką susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui.

 

Gerbiamas Ministre, reaguodamas į iš Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos gautą informaciją, kad AB „Lietuvos paštas“ 2011 m. ketina didinti laikraščių pristatymo kaimo teritorijose kainas (kai kuriais atvejais net 65 procentais), susirūpinęs kreipiuosi į Jus ir kategoriškai reikalauju, kad Jūs per savo deleguotus valdybos narius nedelsiant įsikištumėte į šį procesą ir imtumėtės priemonių. Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad paštininkas kaimuose yra vienintelis šios paslaugos teikėjas bei vienintelė žmonių sąsaja su aplinka už jų kiemo ribų. Todėl pakėlus regioninės spaudos pristatymo kainas regionų gyventojai netektų dažnu atveju vienintelio informacijos šaltinio, kuris supažindina juos su rajono naujienomis, problemomis, vietos valdžios darbu, teikiamomis paslaugomis. Mūsų nuomone, spaudos pristatymo kainų pakėlimas būtų ne kas kita kaip vietos laikraščių ir informacijos sklaidos žlugdymas, nes siūlomomis naujomis kainomis vietiniai leidėjai nebeįstengs vykdyti leidinių prenumeratos. Negalima tokius sprendimus priimti, remiantis tik finansiniais dalykais. Juo labiau, kad tai tiesiogiai liečia kaimo žmones. Spauda jiems yra paskutinė likusi galimybė sąlyginai nebrangiai šviestis, sekti įvykius. Juo labiau, kad Lietuvos kaimuose mes jau išnaikinome mokyklas, kultūros centrus, ligonines, baigiam sužlugdyti ir bažnyčias. Dėl šių priežasčių vietos spaudos platinimo kainos jokiu būdu neturi būti didinamos, o susidariusiems nuostoliams padengti reikalinga rasti kitų būdų. Kaimo žmogus šiuo atveju turi likti nepaliestas. Kadangi tai yra Jūsų, kaip Susisiekimo ministro, kompetencijos, atsakomybės ir mūsų, kaip Seimo narių, problema, todėl privalome kuo greičiau imtis ryžtingų veiksmų, kad galutinai nebūtų sužlugdyta regioninė spauda ir žmonių galimybės kaimuose gauti informaciją.
atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.