Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalAvinėlis pasipurtė

2010-12-06

   Kad valstybinių įmonių vadovai pamiršo, kas tikrasis jų šeimininkas, ir jau seniai tvarkosi taip, kaip jiems patinka, dar kartą parodė nesenas įvykis, kurį gausiai atskleidė įvairios respublikinės žiniasklaidos priemonės. Mintimis dalinasi Nomeda SIMĖNIENĖ, "Kupiškėnų minčių" leidėja. 

   Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais Mykolas Majauskas į pirmuosius laikraščių puslapius pateko po darbinio skambučio AB „Lietuvos geležinkeliai“ finansininkams. Šis jaunas pareigūnas išsakė vyriausybės poziciją, kad šioji įmonė, tiesiogiai pavaldi Susisiekimo ministerijai, duoda nepakankamą grąžą savininkams, t.y. mums, Lietuvos piliečiams. Stebint, kokią reakciją ir sumaištį  sukėlė šis skambutis, tenka daryti išvadą, kad buvo pataikyta į dešimtuką. Susierzinimas dar padidėjo, kai premjeras  viešai patikino, kad patarėjas kalba ir dirba tik suderinęs pozicijas su juo ir kad niekuo čia nereikia stebėtis. Šiuokart nustebino ne tik kai kurių kolegų žurnalistų solidarumas, ginant „vargšą“ LG generalinį direktorių, bet ir Susisiekimo ministerijos aukščiausio lygio vadovų komentarai. Šoką ir sukrėtimą patyrusius valdininkus suskubo gelbėti ir opozicijoje esantys politikai. Tokia jų elgsena tai tikrai nestebina - jiems tik eilinė proga pamojuoti ore kumščiais. O esminiai klausimai apie valstybės išgyvenimą, kaip dažniausiai atsitinka, lieka kažkelintame plane. Internautų komentaruose galima buvo rasti daug paprasta žmogiška logika pagrįstų pastebėjimų. Kaip antai- „...LG nuosavas kapitalas – 2,2 mlrd. Lt, tai tegul per metus į biudžetą moka bent 10 proc. nuo nuosavo kapitalo…”(vz.lt). Taip pat šiuokart buvo daug pagiriamųjų žodžių premjerui bei jo komandai, išdrįsusiems pajudinti didžiulius valstybės turtus valdančius veikėjus. Belieka pridurti - seniai taip reikėjo. Gal tuomet ne taip skaudžiai būtų atsiliepęs sunkmetis mums, paprastiems Lietuvos gyventojams. “Įmonės turi siekti pelno ir mokėti dividendus, tačiau tai anaiptol nereiškia elektros, pašto ar geležinkelių paslaugų įkainių brangimo, atvirkščiai, efektyviai naudojamas turtas ir optimizuojamos išlaidos turėtų leisti ne tik pasiekti reikiamą grąžą savininkui, bet išlaikyti ir konkurencingus tarifus bei kainas.“(M.Majauskas). Sutinku su šiais teiginiais visu šimtu procentų. Linkiu jaunajam patarėjui ir toliau likti reikliam ir principingam, juolab kad po  aikčiojimų dėl neva neišprususio jauno valdininko veiksmų  ir ironiško šaipymosi, visgi  „avinėlis  pasipurtė“- ministras Eligijus Masiulis pranešė, kad kitąmet AB „Lietuvos geležinkeliai“ valstybės biudžetą praturtins kur kas įspūdingesne suma - 150 mln. Lt.

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.