Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Praktinis seminaras „Kaip turi keistis spaudos „veidas“ ekonominio sunkmečio metu?“

2009-04-22

Balandžio 18 dieną Birštone vyko praktinis seminaras laikraščių dizaineriams ir maketuotojams „Kaip turi keistis spaudos „veidas“ ekonominio sunkmečio metu?“ Mokymuose dalyvavo beveik trisdešimt Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai priklausančių leidinių darbuotojų, o  seminarą organizavo Lietuvos Žurnalistų sąjunga ir Friedrich Ebert Fondas.

Balandžio 18 dieną Birštone vyko praktinis seminaras laikraščių dizaineriams ir maketuotojams „Kaip turi keistis spaudos „veidas“ ekonominio sunkmečio metu?“ Mokymuose dalyvavo beveik trisdešimt Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai priklausančių leidinių darbuotojų, o  seminarą organizavo Lietuvos Žurnalistų sąjunga ir Friedrich Ebert Fondas.
 Lektorė Kristė Kibildytė, Respublikos leidinių grupės dizainerė, seminaro dalyviams aiškino apie spaudos grafinį dizainą, jo įtaką skaitytojui ir naujausias tendencijos. Pavyzdžiai iš lektorės magistrinio darbo ir tarptautinės spaudos sukėlė idomias dalyvių diskusijas.
Nemažai naudos dalyviams davė praktiniai užsiėmimai, kur kiekvienas dalyvis trumpai pristatė savo atstovaujamą leidinį, vyko kiekvieno laikraščio atskiras aptarimas, teigiamų ir taisytinų dalykų akcentavimas, konkretūs pasiūlymai.
  Antra seminaro dalis buvo skirta rajoninių laikraščių internetinių svetainių galimybėms. „Kaip atrodyti ir ką rodyti“ mokė UAB „Freshmedia“ direktorius Mindaugas Tautkus.
Kokios yra labiausiai diskutuojamos temos, kaip į laikrasčio internetinę svetainę dėti reklamą, prenumeratą, kokios turi būti interneto žinios, kad skaitytoją „užkabintų“ – į šiuos ir daugelį kitų klausimų gavome lektoriaus Mindaugo atsakymus.
 Seminarą  moderavo LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, seminaro dalyvius VSDFV Mokymo centre Birštone priėmė ir jais rūpinosi NRMLLA valdybos pirmininkė Ramutė Šimukauskaitė.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.