Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalINICIATYVOS IR TRADICIJOS: „Bangos“ nominacijos

2011-01-20

„Svajonės mus pakylėja, padrąsina, įkvepia naujiems geriems darbams. Per visus 2010-uosius metus mes jų padarėme labai daug. Turime daug žmonių, vertų pagarbos, ir daug projektų, kurie mus sujaudino ir paliko neišdildomą pėdsaką. Tokiais žodžiais Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė pradėjo tradicinius „Metų žmogaus“ ir „Metų projekto“ rinkimus, vykusius  šiemet Gargžduose penktąjį kartą. Plačiau apie tai pasakoja žurnalistė Milda JUDELYTĖ

Laimės šukės

 Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ tradicinius „Metų žmogaus“ ir „Metų projekto“ rinkimus šiemet organizavo jau penktąjį kartą. Visą mėnesį skaitytojai aktyviai balsavo už 17 pretendentų į „Metų žmogaus“ titulą ir už 11 projektų, kovojusių dėl „Metų projekto“ vardo. Sausio 19-osios vakarą vykusioje šventėje pagerbta „Metų žmogumi 2010“ išrinkta Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė, „Metų projektu 2010“ tituluotos monografijos „Endriejavas“ leidėjai ir iniciatoriai.
„Meilė įprasmina mūsų gyvenimą. Manau, kad mūsų skaitytojų išrinktam Metų žmogui netrūksta meilės savo artimiesiems, kolektyvui, ir svarbiausia netrūksta meilės vaikams. Šįvakar mes plojame mokytojai, plojame žmogui, kuris didžiąją dalį savo gyvenimo atiduoda vaikams“, – pristatydama „Metų žmogaus“ vardą pelniusią Lapių pagrindinės mokyklos direktorę V. Lukauskienę kalbėjo renginio vedėja, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė V. Butkuvienė.
„Nepamenu, kada taip linko keliai“, – atsiimdama nominacijos simbolį – stiklinį angelą – nuoširdžiai prisipažino V. Lukauskienė. Netrukus visi vakaro svečiai įsitikino, jog nominantė nemelavo: stiklinis angelas išslydo iš virpančių jos rankų, ir stiklo šukės pažiro ant grindų. Bet šukės juk laimę neša...

Šviesulius diplomuotus padaro „Banga“

 „Metų žmogaus“ vardą pelniusią V. Lukauskienę sveikino šią nominaciją 1000 litų premija parėmusios UAB „Gargždų geležinkeliai“ direktorius, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Grikšas. „Mūsų rajone šviesulių yra labai daug, o diplomuotus juos padaro rajono laikraštis „Banga“. Ačiū jam už šią gražią iniciatyvą. Man labai džiugu, kad šiemet „Metų žmogumi“ tapo Vilija, kuri šviečia ir mano mažame krašte – Lapiuose“, – kalbėjo A. Grikšas. Sveikinančiųjų nominantę tą vakarą netrūko. V. Lukauskienę klasės draugų vardu sveikino menininkė Ina Lukauskaitė. Lapių bendruomenės atstovės Laima Karbauskienė ir Elena Kundrotienė šiuo metu Lapiuose dirbančiai, o Vėžaičiuose gyvenančiai V. Lukauskienei dovanojo simbolinį namelį ir linkėjo, jog Lapiuose visų labai mylima Vilija čia pradėtų kurti ir savo namus. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius sakė, kad pedagogų bendruomenė jau seniai pastebėjo, jog kasmet „Bangos“ laikraščio steigiamas nominacijas jau būtų laikas laimėti ir švietimo atstovui.  „Žmogus gali išgarsėti per vakarą, bet kad tai įvyktų, jis turi dirbti visus metus. Manau, jog iš gausaus 800 rajono pedagogų būrio Vilija šios nominacijos tikrai nusipelnė. Galiu ją apibūdinti kaip nuoširdų, supratingą, darbštų, atsakingą, smalsų ir jautrų žmogų. Manau, kad toks turi būti kiekvienos įstaigos vadovas“, – gerų žodžių nominantei negailėjo Švietimo skyriaus vedėjas.

4 kilogramų monografija – išsipildžiusi svajonė

 „Metų projektu 2010“ buvo paskelbta monografija „Endriejavas“. Lietuvos Tūkstantmečiui skirta monografija išleista praėjusiais metais. Knygą, remdamiesi žmonių atsiminimais, ekspedicijų, lauko tyrimų  ir archyvų medžiaga, mokslinėmis studijomis, anksčiau skelbtais straipsniais, kitais rašytiniais šaltiniais bei faktine medžiaga, rašė didelis autorių kolektyvas – „Versmės“ leidykla, žinomi Lietuvos istorikai, etnologai, archeologai, tautosakininkai, kalbininkai, sociologai, gamtininkai, kraštotyrininkai, įvairių sričių specialistai, vietiniai autoriai ir kt. Tarp monografijos autorių – ir dvi laikraščio „Banga“ žurnalistės: Virginija Lapienė ir Aldona Vareikienė.
Nominaciją atsiėmė žmonės, be kurių ši knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos: Endriejavo bendruomenės pirmininkė, rajono Tarybos narė Eugenija Selskienė, endriejaviškis pedagogas, Gargždų miesto garbės pilietis Antanas Žemgulys ir Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė.
„Nuoširdžiai dėkoju rajono Savivaldybei, kuri iš Tūkstantmečio programos skyrė lėšų knygos leidybai ir pasitikėjo Endriejavo žmonėmis. Pati nesu endriejaviškė, bet čia gyvenu jau 20 metų. Visada galvojau, kad, jei galėčiau nors akimirką atiduoti savo vaikų tėviškei, būčiau pati laimingiausia mama. Aš tą ir padariau“, – sakė Endriejavo bendruomenės pirmininkė E. Selskienė. Itin daug prie monografijos leidimo prisidėjęs A. Žemgulys pastebėjo, jog monografijos „Endriejavas“ išleidimas yra svarbus įvykis ne tik rajono, bet ir visos šalies mastu: „Tai pirmoji monografija mūsų rajone ir 18-oji „Lietuvos valsčių“ serijos knyga, skirta Lietuvos Tūkstantmečiui. Labai smagu, kad tarp daugiau nei 60-ies jos autorių apie 10 yra mūsų rajono žmonės. Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie itin svarbaus istorinio dokumento rengimo ir išleidimo.“
Endriejavo seniūnė Laimutė Tučienė džiaugėsi, jog prieš šešerius metus gimusi svajonė turėti knygą apie Endriejavą virto realybe – net 4 kilogramus sveriančia monografija „Endriejavas“.

Gyrė gražią iniciatyvą

 „Metų projekto“ nominaciją 1000 litų premija parėmė kelionių agentūra „Tavo turas“. Jos savininkė Gintarė Pučkorienė šventiniame vakare dalyvauti negalėjo, nes tuo metu, kaip ir dera kelionių agentūros savininkei, buvo išvykusi į kelionę. Todėl nominantus sveikino jos vyras Valdas Pučkorius. „Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo Gintarės ir noriu palinkėti, jog šie 1000 litų prisidėtų prie kitų jūsų projektų įgyvendinimo. Juk tas tūkstantis gali pritraukti dar 10 tūkstančių litų Europos Sąjungos paramos“, – nuotaikingai kalbėjo nemažą darbo su ES projektais patirtį turintis Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas V. Pučkorius.
Nominantus sveikino ir sėkmės bei neblėstančios energijos linkėjo Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, Administracijos direktorius Česlovas Banevičius.
Seimo narė Agnė Bilotaitė gyrė laikraščio „Banga“ iniciatyvą kasmet rengti tokias nominacijas: „Mes visi nuolat skubame, bėgame, lekiame ir užmirštame ar neturime laiko padėkoti žmonėms, kurie visą savo laiką, energiją, meilę skiria gražiems  darbams. Labai džiaugiuosi, kad „Banga“ ėmėsi šios gražios iniciatyvos – pagerbti ir įvertinti to nusipelniusius žmones.“

„Metų poelgis“ – išgelbėta gyvybė

 Vakaro staigmena tapo naujos laikraščio įsteigtos nominacijos paskelbimas. „Naujai iniciatyvai mus paskatino mūsų skaitytojai. Gruodžio mėnuo mūsų redakcijoje yra gerumo mėnuo. Paprastai žmonės mūsų duris praveria norėdami pasiskųsti, pasidalinti savo bėdomis, tačiau gruodį, kai jie balsuoja už kandidatus į „Metų žmogų“ ir „Metų projektą“, viskas būna kitaip. Tada mes išgirstame daugybę gražių dalykų apie žmones ir jų nuveiktus darbus. Todėl kilo mintis įsteigti naują „Bangos“ redakcijos nominaciją „Metų poelgis“, – pasakojo laikraščio redaktorė V. Butkuvienė. Naujoji nominacija įteikta šukaitiškiui, Veiviržėnų gimnazijos moksleiviui Šarūnui Mikniui. Vasarą dirbtinį kvėpavimą viename Varėnos rajono ežere skendusiam vilniškiui atlikęs šešiolikmetis Šarūnas vyrui išgelbėjo gyvybę. Gausūs vakaro svečių aplodismentai dar kartą patvirtino, jog vaikinas išties vertas „Metų poelgio“ nominacijos. „Norėčiau padėkoti už tokį gražų vakarą. Ačiū, jog pakvietėte mus. Dėkoju už gražius apdovanojimus ir tokią šilumą“, – kalbėjo Šarūnas. Jo mama Rita Miknienė neabejojo, jog sūnus ir ateityje stengsis daryti gerus darbus ir padėti žmonėms. „Metų poelgio“ nominantui Šarūnui buvo įteiktas pakvietimas į piceriją „Ievos skanėstai“, o UAB „Trevena“ direktorius, rajono Tarybos narys Algirdas Liaudanskis motoroleriu važinėjančiam vaikinui padovanojo 300 litų čekį kurui.

 Pagerbti savanoriai

 Europos Komisija 2011 metus yra paskelbusi savanoriškos veiklos metais, tai laikraštį „Banga“ šiemet paskatino įsteigti dar vieną – „Metų savanorio“ nominaciją. Nominacija už jau aštuonerius metus rajone vykdomą paramos ir labdaros akciją „Maisto bankas“ skirta visiems rajono savanoriams, o įteikta juos buriančiai ir akciją koordinuojančiai Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjai Daliai Gumuliauskienei. Nominaciją parėmė masažo salono „Prisilietimas“ savininkė Laima Pabrėžienė, kuri D. Gumuliauskienei padovanojo kvietimą į saloną ir linkėjo ir toliau taip nuoširdžiai dirbti savanorišką darbą. Socialinės paramos skyriaus vedėja visų „Maisto banko“ akcijoje dalyvaujančių 68 savanorių vardu džiaugėsi gautu įvertinimu. „Motina Teresė yra sakiusi, jog nereikia daryti didelių žygdarbių, bet tiesiog daryti mažus darbus su didele meile. To visiems ir linkiu“, – sakė D. Gumuliauskienė.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.