Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalKviečiame dalyvauti konkurse „EuroMedija 2011“!

2011-02-17

           Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pradeda kasmetinį Europos temas paveikiai atskleidžiančių žurnalistų ir tinklaraštininkų  konkursą. Paraiškas ir savo darbus apdovanojimams gali teikti visi žurnalistai ir tinklaraštininkai, nuo 2010 m kovo 16 d. iki 2011 m. kovo 14 d. skelbę medžiagas Europos ekonomikos atsigavimo, ES aktualijų, klimato kaitos ir energetikos, Lisabonos sutarties aktualumo piliečiams, Europos savanoriškos veiklos metų temomis.

         Konkurso nugalėtojus rinks Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko vadovaujama vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros atstovų. Konkurso komisijos darbe dalyvaus stebėtojas iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje.
           Apdovanojimai bus įteikti trims kiekvienos iš septynių kategorijų geriausiems žurnalistams. Pirmųjų vietų laimėtojai gaus konkurso komisijos pirmininko ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovės pasirašytus diplomus ir po vieną tinklinį kompiuterį (netbook), taip pat pelnys kelionę į Briuselį Europos Vadovų Tarybos metu 2011 m. birželio mėn. Specialios „Europos istorijų parko“ nominacijos ir komisijos nominacijos nugalėtojui bus įteikiamas specialus prizas.
              Konkurso laureatai bus viešai nominuoti finalinio iškilmingo renginio metu, kuris vyks Vilniuje 2011 m. balandžio mėn. pradžioje.

Nominavimo paraiškos anketos turi būti atsiųstos el. paštu euromedija@lzs.lt iki 2011 m. kovo 14 d. Papildoma informacija apie konkursą teikiama telefonu: 8 (5) 212 2805
Konkurso nuostatus, vertinimo kriterijus ir nominavimo anketą galima rasti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapiuose:
http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/14022011_zurnalistu_konkursas_euromedija_lt.htm ir www.lzs.lt.

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.