Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Razma pasiūlė svarstyti lengvatinį PVM spaudai

2012-01-04

     Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai pasiūlė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 procentų PVM tarifą. Rudens sesijoje šis klausimas nebuvo svarstytas, o nukeltas į 2012 m. pavasarį.

Gruodžio pabaigoje Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo svarstomas Finansų ir biudžeto komitete, bet komiteto nariai nubalsavo neigiamai. Po kelių dienų pakartotinai svarstant šį klausimą  Informacinės visuomenės plėtros komitete, pasiūlymui  nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams buvo pritarta. Taip pat buvo pritarta visiems lengvatiniams PVM tarifo  pasiūlymams – maisto produktams, viešbučiams ir t.t.
    Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo įrašytas į paskutinės rudens sesijos dienos darbotvarkę, tačiau jo svarstyti jau nebuvo galima, nes nuo svarstymo komitete iki svarstymo plenariniame posėdyje turi praeiti Statute numatytas laikas (72 val).
    Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma iš naujo įregistravo pasiūlymą  Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo projektu, kuriame siūlo nuo šių metų balandžio 1 d. įteisinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą spaudai.  Jo nuomone, Seime reikėtų palikti galimybę svarstymo ir priėmimo stadijoje balsuoti tik  dėl pirminės Respublikos Prezidentės idėjos periodiniams spaudos leidiniams, o ne visam  Informacinės visuomenės plėtros komiteto pritartam PVM lengvatų blokui maisto produktams, viešbučiams.

NRMLLA  informacija
 

atgal

Aktualijos

KONKURSO „EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ EFEKTYVUMAS LIETUVOS EKONOMIKAI IR VISUOMENEI“
2017-12-05

 Kviečiame asociacijos narius dalyvauti konkurse.

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.