Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Razma pasiūlė svarstyti lengvatinį PVM spaudai

2012-01-04

     Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai pasiūlė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 procentų PVM tarifą. Rudens sesijoje šis klausimas nebuvo svarstytas, o nukeltas į 2012 m. pavasarį.

Gruodžio pabaigoje Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo svarstomas Finansų ir biudžeto komitete, bet komiteto nariai nubalsavo neigiamai. Po kelių dienų pakartotinai svarstant šį klausimą  Informacinės visuomenės plėtros komitete, pasiūlymui  nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams buvo pritarta. Taip pat buvo pritarta visiems lengvatiniams PVM tarifo  pasiūlymams – maisto produktams, viešbučiams ir t.t.
    Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo įrašytas į paskutinės rudens sesijos dienos darbotvarkę, tačiau jo svarstyti jau nebuvo galima, nes nuo svarstymo komitete iki svarstymo plenariniame posėdyje turi praeiti Statute numatytas laikas (72 val).
    Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma iš naujo įregistravo pasiūlymą  Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo projektu, kuriame siūlo nuo šių metų balandžio 1 d. įteisinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą spaudai.  Jo nuomone, Seime reikėtų palikti galimybę svarstymo ir priėmimo stadijoje balsuoti tik  dėl pirminės Respublikos Prezidentės idėjos periodiniams spaudos leidiniams, o ne visam  Informacinės visuomenės plėtros komiteto pritartam PVM lengvatų blokui maisto produktams, viešbučiams.

NRMLLA  informacija
 

atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.