Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Razma pasiūlė svarstyti lengvatinį PVM spaudai

2012-01-04

     Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai pasiūlė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 procentų PVM tarifą. Rudens sesijoje šis klausimas nebuvo svarstytas, o nukeltas į 2012 m. pavasarį.

Gruodžio pabaigoje Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo svarstomas Finansų ir biudžeto komitete, bet komiteto nariai nubalsavo neigiamai. Po kelių dienų pakartotinai svarstant šį klausimą  Informacinės visuomenės plėtros komitete, pasiūlymui  nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams buvo pritarta. Taip pat buvo pritarta visiems lengvatiniams PVM tarifo  pasiūlymams – maisto produktams, viešbučiams ir t.t.
    Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas buvo įrašytas į paskutinės rudens sesijos dienos darbotvarkę, tačiau jo svarstyti jau nebuvo galima, nes nuo svarstymo komitete iki svarstymo plenariniame posėdyje turi praeiti Statute numatytas laikas (72 val).
    Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma iš naujo įregistravo pasiūlymą  Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo projektu, kuriame siūlo nuo šių metų balandžio 1 d. įteisinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą spaudai.  Jo nuomone, Seime reikėtų palikti galimybę svarstymo ir priėmimo stadijoje balsuoti tik  dėl pirminės Respublikos Prezidentės idėjos periodiniams spaudos leidiniams, o ne visam  Informacinės visuomenės plėtros komiteto pritartam PVM lengvatų blokui maisto produktams, viešbučiams.

NRMLLA  informacija
 

atgal

Aktualijos

Kitas požiūris
2016-12-19

Ar tikrai spauda išnyks 2037 metų gruodžio 6 dieną, sekmadienį, 18 valandą?..

Šie metai laikraščio „Utenos diena“ kolektyvui buvo išskirtiniai. Pirmiausia, dėl to, kad pavyko tiesiogiai laimėti bent kelis regioninei žiniasklaidai skirtus konkursus. Vadinasi, mes mokame, galime ir netgi privalome varžytis. Mes galime parengti puikiai ekspertų vertinamus žurnalistinius kūrinius, be priekaištų paruošti pakankamai sudėtingus dokumentus ir viską teisingai pateikti per viešųjų pirkimų sistemas. Todėl, kai gavome pasiūlymą sudalyvauti regioninės žiniasklaidos konferencijoje Maskvoje nedvejodami sutikome. Ir žinote, mes galime ne tik paklausyti ką kalba kolegos iš Rusijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos regioninės žiniasklaidos, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis. Taigi apie viską tik sugrįžus iš Maskvos.
 

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.