Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

atgalSusisiekimo ministras Lietuvos pašto finansinę padėtį siūlo taisyti leidėjų sąskaita

2012-02-28

    Trečiadienį bus nuspręsta, ar Vyriausybė ateinantiems dvejiems metams patvirtina 2011 m. nustatytus tarifus leidinių platinimui kaimo vietovėse. Tokiu atveju išlaidos leidėjams didės 30%, nes kompensacija už patiriamus platinimo nuostolius atiteks AB Lietuvos paštas.

    „Platinimo sąnaudų augimas reiškia greitesnę regioninės spaudos mirtį, - piktinasi Rasa Navickienė, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos vadovė, - laikraščių kainų kelti negalime, nes jų nebepirks. Darbuotojų taip pat mažinti jau nebeturime kur, spausdinimo darbus dauguma iškėlusi į užsienį. O kur dar padidėję autoriniai mokesčiai ir PVM tarifas." Pasak jos, didžioji dalis leidinių, pristatomų į kaimo vietoves, yra rajoninė arba vietinė spauda, todėl ir šis kainų pokytis labiausiai paveiks ją.
     Susisiekimo ministerijos duomenimis, Lietuvos paštas 2011 m. leidinių pristatymo į kaimo vietoves įkainius pakėlė vidutiniškai 40%. Pasak p. Navickienės, rajoninei ir vietinei spaudai įkainiai augo apie 70%, o kai kuriems nacionaliniams leidiniams visai nekito.
Kompensacija nutraukiama
     2010-2011 m. iki 30% platinimo išlaidų kaimo vietovėse leidėjams kompensavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. 2012-2014 m. leidėjai kompensacijos negaus, o įkainius Susisiekimo ministerija siūlo palikti tuos pačius kaip ir 2010-2011 m.
    „Jei tarifus patvirtins Vyriausybė, tai leidėjams išlaidos už šias paslaugas išaugs apie 30%, palyginus su 2011 m. Tai yra ta dalimi, kurią leidėjams kompensuodavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas“, – teigia Regina Jaskelevičienė, Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėja.
     2011 m. gruodžio 20 d. Seimas priėmė Pašto įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos kompensaciją už periodinių leidinių pristatymą kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams gaus Lietuvos paštas. Iš valstybės biudžeto kas šešis mėnesius bus padengiamas nuostolis, patiriamas iš šios paslaugos.
Taip esą bandoma sustabdyti Lietuvos paštą nuo įkainių didinimo.
     „Laikraščių ir žurnalų pristatymas kaimiškose vietovėse yra kelis kartus brangesnis nei mieste, o padidinus paslaugos kainas leidinių prenumerata kaimo gyventojams taptų neįkandama“, – sprendimą paramą skirti Lietuvos paštui aiškino Eligijus Masiulis, Susisiekimo ministras.
     Dėl šių pataisų galios neteko Visuomenės informavimo įstatymo straipsnis, nurodantis minėtą kompensaciją – iki 30% patiriamų išlaidų – skirti leidėjams.
Paramą leidėjams skirstė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Ją gavo leidiniai, kurių turinys nepriskiriamas smurtinei ar erotinei informacijai bei reklama sudaro mažiau nei 50%.
Šiuo metu didžiąją dalį laikraščių ir žurnalų kaimiškose vietovėse platina Lietuvos paštas. Bendrovės duomenimis, dėl prenumeratos pristatymo kaime patiriami metiniai nuostoliai gali siekti apie 15,2 mln. Lt. Nuostoliai susidaro dėl to, kad laikraščių platinimo įkainiai atokiose vietovėse yra nuo 1,3 iki 3 kartų mažesni nei patiriamos sąnaudos.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo duomenimis, 2010 leidėjai gavo 1 mln. Lt kompensaciją, o 2011 m. - 3 mln. Lt. Pinigai paskirstyti iš valstybės biudžeto.


AGNĖ GINTAUTAITĖ, „VERSLO ŽINIOS“

atgal

Aktualijos

KONKURSO „EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ EFEKTYVUMAS LIETUVOS EKONOMIKAI IR VISUOMENEI“
2017-12-05

 Kviečiame asociacijos narius dalyvauti konkurse.

Plačiau
© 2006, . Visos teisės saugomos.