Apie asociaciją | Valdymas | Informacija leidėjams | Aktualios nuorodos | Naujienos | Nariai | Veikla | Klausimai
Bendra informacija
Kontaktai
Struktūra
Dokumentai
 
 

Naujienos

Prezidentė susitiko su leidėjais

2012-06-18

   Penktadienio rytą iš visų šalies regionų leidėjai ir žurnalistai skubėjo į Vilnių, į prezidentūrą, kur įvyko prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su šalies regioninės žiniasklaidos atstovais. Susitikime dalyvavo mūsų asociacijos nariai: Kėdainių raj. laikraščio „Rinkos aikštė“ redaktorė Vitalija Surgautienė, Mažeikių raj. laikraščio „Santarvė“ leidėjas Alvydas Balčiūnas, Kretingos raj. laikraščio „Pajūrio naujienos“ leidėja Vitalija Vitkauskienė, Rokiškio raj. laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ leidėja Sigita Kilkuvienė, Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ redaktorė Dangyra Apanavičienė , Elektrėnų raj. laikraščio „Elektrėnų kronika“ administracijos vadovė – redaktorė Julija Kirkilienė, Ukmergės raj. laikraščio „Gimtoji žemė“ vyriausioji redaktorė Genovaitė Kazielienė, Kaišiadorių raj. laikraščio „Atspindžiai“ redaktorėVirginija  Šimkūnienė, Utenos raj. laikraščio „Utenos diena“ redaktorius Vytautas Ridikas ir asociacijos direktorė Rasa Navickienė.  

    Su žiniasklaidos atstovais prezidentė kalbėjosi apie aktualius, visiems Lietuvos žmonėms rūpimus dalykus. Buvo aptarta situacija Europos Sąjungoje bei ekonominės ir finansinės mūsų šalies problemos, ypač daug dėmesio skirta kovai su korupcija, teismų darbui, socialinėms problemoms, bankų situacijai.
Prezidentė su žurnalistais kalbėjosi ir apie tai, kad dabar artėja rimtas politinis sezonas – rinkimai į Seimą. Žurnalistai žadėjo savo publikacijomis siekti, kad šį kartą politikai eitų į rinkimus ne vien dalindami pažadus, bet pateiktų rinkėjams savo programas ir konkrečius paaiškinimus, kaip rengiasi įvykdyti tuos pažadus, ir iš kur tam reikalui gaus lėšų. Ne tik politikams, bet ir rinkėjams šie Seimo rinkimai taip pat bus rimtas pilietiškumo egzaminas. Nuo žiniasklaidos daug priklauso, kaip Lietuvos žmonės išlaikys šį egzaminą, ateidami į rinkimus ir balsuodami.
Prezidentė išklausė regioninės žiniasklaidos atstovų pastabas ir atsakė į gausius jų klausimus.
NRMLLA inf.
Prezidentūros nuotr.
atgal

Aktualijos

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinėje teisės sistemoje
2020-05-29

 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad ,,viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų elgesio taisyklių pobūdį atitinka norminio teisės akto požymius, yra priimtas vykdant viešojo administravimo funkcijas“. LVAT nusprendė, jog Kodeksas yra Teisės aktų registro objektas, todėl, nors Kodeksas buvo viešai paskelbtas, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Asociacijos nurodytas Kodekso paskelbimas negali būti pripažintas oficialiu šio norminio teisės akto paskelbimu, nes toks Kodekso paskelbimas neatitinka Teisėkūros pagrindų įstatymo normų, reguliuojančių teisės aktų paskelbimo ir įsigaliojimo tvarką (LVAT 2020-05-13 sprendimas administracinėje byloje Nr. eA-3111-442/2020).

Visuomenės informavimo etikos asociacija dėl Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo gegužės 13 d. sprendime pateiktų išaiškinimų ir šių išaiškinimų teisiniu pagrindu esančių įstatymų normų nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Asociacijai kilo abejonių, ar galiojantis teisinis reguliavimas nesukuria prielaidų ignoruoti esminius viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų savitvarkos principus.

Visuomenės informavimo etikos kodeksas yra viešosios informacijos rengėjų profesinę etiką reglamentuojantis dokumentas, kurio priėmimo tvarka yra apibrėžta Visuomenės informavimo įstatyme. Kodeksą tvirtina, keičia ir pildo viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų organizacijos, nedalyvaujant nė vienai valstybės institucijai. Laikantis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų Kodekso projektas buvo svarstomas beveik metus ir 2016 metų vasario 29 dieną Kodeksą patvirtino tuo metu veikusios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų organizacijos.

Asociacijos narių nuomone, Kodeksas yra profesinės bendruomenės etiško elgesio normų rinkinys, kurio statusas negali būti sutapatinamas su valstybės (vykdomosios valdžios) institucijų priimamais norminiais aktais. Kreipdamasi į Konstitucinį Teismą, Asociacija sieks teisinio aiškumo dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso teisinės prigimties ir vietos nacionalinės teisės sistemoje.

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS ASOCIACIJA

© 2006, . Visos teisės saugomos.